Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

42. Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw 14-15 września 2019

irys
Z chabrem

Dołączył: 05 lip 2011
Skąd: Świętokrzyskie
Posty: 81
Dodany 21:58, 26 sie 2019
"Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw to jedna z największych imprez wystawienniczo-ogrodniczych w kraju a właśnie to miasto od lat słynie z ogrodnictwa, a ten wyjątkowy charakter tego miejsca podkreśla właśnie corocznie organizowane święto. Po raz pierwszy Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw odbyło się w 1977 roku.

Początki święta związane są z obecnością w Skierniewicach Instytutu Ogrodnictwa, który powstał po połączeniu Instytutów: Sadownictwa i Kwiaciarstwa oraz Warzywnictwa.

Święto Kwiatów Owoców i Warzyw ma opinię najzdrowszej i najsmaczniejszej imprezy w regionie. Jeśli chodzi o zdrową żywność to niesłabnącą popularnością cieszy się jedzenie z certyfikatami ze specjalnych upraw i tzw. superfood.

Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw to jedno z największych branżowych i wystawienniczych wydarzeń plenerowych, ale też i kulturalnych. W tym roku już po raz 42. w weekend 14-15 września na skierniewickim Rynku i terenach przyległych - Urząd Miasta przygotował moc atrakcji. Znakiem firmowym święta są liczne stragany z jędrnymi warzywami, bajecznie kolorowymi kwiatami i soczystymi owocami na ulicach a w ostatnich latach i gwiazdy polskiej sceny muzycznej."
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies