Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeżówka - Echinacea

Gardenarium
 mg 1135

Dodany 08:35, 10 sie 2011
Ja ścinam u jeżówek łodygę z kwiatem do samego dołu, a resztę rozety liściowej zostawiam.

Jeżówki najlepiej rozmnożyć z siewu, kupić nasiona pożądanej odmiany i wysiać. Natomiast przez podział kęp, albo przez sadzonki korzeniowe rozmnażamy wiosną, nie ma innej możliwości, bo potem tworzą się już kwiaty. Może Marto zrobiłaś to zbyt wcześnie? Sama nie wiem
AniaDS
P9250250

Dodany 13:16, 10 sie 2011
Z mojej kupionej pełnej na wiosnę oczywiście wyrosła zwykła.
.

Dodany 13:37, 10 sie 2011
Być może,że za wcześnie,ale przyszła koleżanka i stała nade mną Ja myślałam ,że można późnym latem Ale jak mówisz Danusiu pewnie wiosną tylko troszkę później niż to robiłam

Dodany 13:38, 10 sie 2011
AniaDS napisał(a)
Z mojej kupionej pełnej na wiosnę oczywiście wyrosła zwykła.
.

To jest całkiem możliwe ,oni tak kombinują byleby "zielsko schodziło",potem wielkie rozczarowanie nowinkami ...Zobaczymy jak moja nie przemarznie to czy zakwitnie jak należy ...

Dodany 14:52, 10 sie 2011
Składałam reklamację nawet ostatnio (to sklep internetowy), bo robiłam tam zakupy późną jesienią i na wiosnę.
Teraz wyrasta mi nie to co zamawiałam albo nie wyrasta wcale, bo padło.
Nie uwzględniono mi reklamacji..
Po terminie jest..
Aż tam zadzwoniłam i mówię że jak miałam wcześniej to zgłościć, jak rośliny dopiero teraz zakwitają .

Więcej zakupów tam nie zrobię..

Dodany 14:56, 10 sie 2011
No właśnie ... Oni oszukują nie tylko przez internet .Ja rok temu dalię reklamowałam,że nie ten kolor ,właściwie odcień ! I uwzględnili moje zażalenie ...Dostałam kasę i oczywiście bulwy nadal zostały u mnie .Ale zmarnowałam je ,albo nie nadawy się już do powtórnej eksploatacji ...

Dodany 14:59, 10 sie 2011
Dalia jeden "cycek"suchy jakby Monteverde napisała i 15 zł bez gr Posadziłam ją na środku bo do niej miałam wkładać inne dalie i kwiaty ,a tu taka niespodzianka Zeźliłam się bo człowiek cały rok czeka ,żeby sobie przed oczami ładnie zrobić ;( ))
W tym roku też jakoś mi nie wyszła mi moja rabata jakbym chciała ...Ale ważne jest AniaDS zdrowie

Dodany 10:21, 11 sie 2011
AniaDS napisał(a)
Składałam reklamację nawet ostatnio (to sklep internetowy), bo robiłam tam zakupy późną jesienią i na wiosnę.
Teraz wyrasta mi nie to co zamawiałam albo nie wyrasta wcale, bo padło.
Nie uwzględniono mi reklamacji..
Po terminie jest..
Aż tam zadzwoniłam i mówię że jak miałam wcześniej to zgłościć, jak rośliny dopiero teraz zakwitają .

Więcej zakupów tam nie zrobię..

Aniu - a na jakiej podstawie nie uwzględniono Ci reklamacji? Sprzedawca - również w sklepie internetowym odpowiada z tytułu rękojmi przez rok, wadę trzeba zgłosić najpóźniej miesiąc po jej ujawnieniu się. Te co padły - odpuść, ale niewłaściwe odmiany reklamuj jeszcze raz.

Ale śfińje te parę sadzonek mogliby Ci podesłać... ja tego nie rozumiem... Postrasz ich też, że jak nie uwzględnią tej reklamacji to wpuścisz info w internet - zwykle to bardzo dobrze działa /przynajmniej na większe firmy.../

Dodany 15:19, 11 sie 2011
Magja nie raz tak miałam, masz rację boją się straszenia, ale nie wszyscy, jeszcze Ci złośliwy komentarz wystawią(allegro),że jesteś problemową klientką
magja_
Th moomin little my

Dodany 16:12, 11 sie 2011
Ja wiem - czasami nie warto i często też odpuszczam... ale to chyba jednak błąd, bo się handlowcy niczego nie uczą ...