Strona główna Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt Dni otwarte

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot mieszany

Gardenarium
Img 1379 001

Dodany 21:20, 22 lip 2021
Dzieci - wiadomo, wszędzie jest dużo trujących roślin, trzeba dzieci wychowywać i pokazywać im tylko to co wolno jeść. Zrobić grządkę z poziomkami i borówkami a reszty nie wolno.
golabek1088

Dodany 21:02, 30 lip 2021
Chciałbym zapytać o opinię. Wymyśliłem sobie żywopłot liściasty złożony z:

Berberys RED PILLAR
Tawuła szara GRESFSHEIM (nie mam sadzonek jeszcze)
Forsycja
Dereń biały SIBRICA VARIEGATA
Jaśminowiec wonny
Pecherznica kalinolistna DIABOLO
Ligustr jajolistny AUREUM
Lilak pospolity SYRINGA VULGARIS
Krzewuszka Cudowna VARIEGATA
Pęcherznica kalinolistna DARTS GOLD

Wszystkie rośliny jestem w trakcie rozmnażania z sadzonek półzdrewniałych. Wszystkie sadzonki oprócz pęcherznicy DIABOLO były pobierane od roślin, które osiągnęły swoje docelowe rozmiary. Co do tej pęcherznicy to mam obawę, że to jakaś odmiana karłowata i nie będzie się nadawała z innymi roślinami. Chyba nie wykorzystam jej. Nie będę ryzykował i zrezygnuję z niej, albo kupię gotowe sadzonki pęcherznicy diabolo.

Posadziłem w wielodoniczce po 9 sztuk każdego krzewu. Docelowo będę potrzebował dużo więcej tych sadzonek, bo mam prawie 200m do obsadzenia.

Moje pytania:

1. Jak będzie lepiej się prezentował taki żywopłot? Naprzemiennie rośliny, czy np co 2m żywopłotu zmiana gatunku?

2. Jak gęsto sadzić? Myślałem o odstępie 66cm - chodzi o odstęp między otworami w wężu kroplującym. Tak, aby podlewanie było bezpośrednio pod roślinę.

Gardenarium
Img 1379 001

Dodany 00:05, 31 lip 2021
Nie jestem zwolenniczką aż takiej różnorodności, bo teraz zastanów się, co i jak posadzić przed takim misz-maszem? Ja nie wiem. Wg mnie nietrafiony pomysł.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies