Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

galgAsia
Dsc 0068 crop

Dodany 11:14, 19 paź 2019
Sylwia, a pomiędzy sosnami nie będą miały za sucho? Napisz na priv do Toszki, ona będzie wiedziała. Buziaki

Dodany 11:54, 20 paź 2019
AnnaCh napisał(a)
Ja bym już chyba nie cięła, bo pobudzisz je do rośnięcia.
W dołek obornik, kompost, mączka, dolomit i coś z fosforem, bez azotu. Roztrzep im korzenie, bo pewnie bardzo zbite w tych doniczkach.
To zwykłe baccaty? Jak tak, to nie sadź gęto, one na boki pójdą. Ja mam co 60 cm, a Toszka mówi, że i tak za gęsto.

Aniu to baccata!! bardzo Ci dziękuję,zrobię jak piszesz...posadzę co 70 cm a przytnę wiosną!

Dodany 11:57, 20 paź 2019
galgAsia napisał(a)
Sylwia, a pomiędzy sosnami nie będą miały za sucho? Napisz na priv do Toszki, ona będzie wiedziała. Buziaki

Będą między brzozami,sama nie wiem... to pierwsze cisy w moim ogrodzie...jak będzie im tam żle,przesadzę zamysłem jest ładna zielona ściana widoczna z salonu

Dodany 12:56, 20 paź 2019
Zrób im głębokie i szerokie doły (doły! nie dołki) zmieszaj swoją ziemię z dobrociami. Zachęcisz korzenie do głębokiej penetracji. Cis ma potężny i głęboki system korzeniowy. Jeśli dobrze się ukorzenią to konkurencja brzóz nie powinna im szkodzić. Jesli masz trochę gliny to wrzuć w dołki, bo glina dłużej utrzyma wilgoć. Glina, czyli ciężka ziemia.

Wymęczone są cisy. na zimę trzeba będzie je osłonić (nawet firankami) przed słońcem styczniowo-marcowym. Obawiam się, że do końca lipca trzeba będzie je osłonić, bo już są wyprażone i podsuszone.

Dodany 12:29, 21 paź 2019
Toszka napisał(a)
Zrób im głębokie i szerokie doły (doły! nie dołki) zmieszaj swoją ziemię z dobrociami. Zachęcisz korzenie do głębokiej penetracji. Cis ma potężny i głęboki system korzeniowy. Jeśli dobrze się ukorzenią to konkurencja brzóz nie powinna im szkodzić. Jesli masz trochę gliny to wrzuć w dołki, bo glina dłużej utrzyma wilgoć. Glina, czyli ciężka ziemia.

Wymęczone są cisy. na zimę trzeba będzie je osłonić (nawet firankami) przed słońcem styczniowo-marcowym. Obawiam się, że do końca lipca trzeba będzie je osłonić, bo już są wyprażone i podsuszone.

Niestety z gliną u mnie kiepsko...ale dałam im mączkę i obornik przekompostowany! 10 sztuk kupiłam za 60 zł i wiem,że w tej chwili wyglądają nędznie zaopiekuję się nimi tak jak napisałaś.Cis potrafi ładnie odbić i mam nadzieję,że wiosną się zazieleni