Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Buk pospolity - Fagus sylvatica

ZbigniewG
Dsc04551q

Dodany 08:28, 29 maj 2020 , edytowany o 08:29, 29 maj 2020
Buki lubią ziemię żyzną wiec granulat będzie ok (w pobliżu korzeni), u mnie prawie czysty piach więc przygotowałem im dołki (spore) z wzbogaconą mieszanką
Uważaj na wiosenne przymrozki zwłaszcza przy tej odmianie i wysuszenie bryły korzeniowej zimą (zabezpiecz)

Dodany 13:17, 29 maj 2020
Myślałam o posadzeniu w ziemi uniwersalnej jakiej używam do nasadzeń, do której dodaję kompost i podsypuję granulowanym obornikiem Czy tak będzie ok?
Prosiłabym tylko o rozjaśnienie mi tematu niepoduszczenia do wysuszenia bryły korzeniowej zimą - czy chodzi o to, że należy podlać? Przepraszam za może średnie pytania, ale nie chcę popełnić jakiejś gafy przy tym drzewku .

Pozdrawiam i dzięki za pomoc, Ania
ZbigniewG
Dsc04551q

Dodany 15:00, 30 maj 2020
Ania młode sadzonki mają płytki system korzeniowy i w przypadku bezśnieżnej zimy korzenie są w strefie zmarzliny - brak możliwości pobierania wody szeroki kopczyk (kora ziemia igliwie itd)
zimozielone obowiązkowo podlewać, te bez liści (igieł) gdy jest bardzo sucho

ziemia ok

Dodany 16:00, 31 maj 2020
Myślę nad zakupem buka zwyczajnego pendula, i mam dylemat czy lepiej kupić szczepiony wysoko 150cm, czy prowadzić od ziemi ?

chciałbym uzyskać drzewo z przewieszającymi się gałęziami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies